Az egybegyűlteket Rajna József főigazgató köszöntötte, majd a püspökség képviseletében Varga Sándor ökonómus mondott üdvözlő beszédet. A gyülés keretében Maria Galiș könyvvizsgáló mutatta be a szokásos audit jelentést, amely idén is pozitív volt, majd Péntek Enikő főkönyvelő elemezte ki a 2022-es év pénzügyi mérlegét, rámutatva azokra az intézkedésekre, amelyekkel a szervezet igyekezett megőrizni gazdasági stabilitását a háború és az energiaár-emelkedés okozta kihívások között.

Miután az előző év költségvetését jóváhagyták a szavazati joggal rendelkező tagok, a filiálisok jelentései következtek melyeket Kiss Károly (Margitta) és Dr. Czier Tibor (Tasnád) mutattak be. Dr. Uitz Gyöngyi Enikő a Caritas székházban működő szakorvosi rendelők tevékenységéről is beszámolt. A jövőbeli terveket Rajna József főigazgató és Dunai József ügyvezető igazgató ismertették, melyek között kiemelt fontossággal bír a Szent József Szociális Központ további renoválása, valamint egy korszerűbb raktárhelyiség biztosítása.

A gyűlés végén közös imádsággal emlékeztek meg az egyesület tavaly elhunyt tagjairól Curaliuc Demeter atyáról és Szabó Dánielről.