Ősz óta szervezi ezt az eseményt a nagyváradi Caritas Catolicával, hogy személyesen hozza el a barátaival, önkéntesek, adományozók csoportjával előkészített „cipős dobozokat”, amelyekbe édesség, fogpaszta, játék, tanszer vagy sapka, sál, kesztyű került. Elmondta, hogy a 180 csomagból nincs két egyforma, és mindegyik nagy szeretettel készült.

Két németországi sajtóorgánum, a Schwäbischen Zeitung és a Gemeindeblatt Dürmentingen újságok is sokat segítettek az adománygyűjtésben azzal, hogy hírül adták ezt az akciót, így az olvasók közül többen be is kapcsolódtak az örömszerzés láncába. Intézményi szinten bekapcsolódott a Realschule Riedlingen iskola, valamint a Rotary-Club Kirchheim-Nürtingen csoportja, amely nagylelkűen 30 csomaggal járult hozzá a gyermekek öröméhez.

Bihar megyében a Diakónia Keresztény Alapítvány által működtetett napközi központok keretében tanuló hátrányos helyzetű diákok voltak a meghívottjai az átadó ünnepségnek, mely december 28-án, szerdán zajlott Székelyhídon. A Polgármesteri Hivatalok iskolabuszokat biztosítottak, hogy a diákok, eljussanak a különböző helységekből.

Az alapítvány az önkormányzatokkal közösen 8 helyszínen működtet  iskola utáni programokat gyermekeknek. A pedagógusok és szociális munkások lelkiismeretes munkáját dicséri, hogy kisdiákok fegyelmezetten vettek részt az eseményen. Az általuk készített műsorban Karácsonyi énekek, versek és Újévi köszöntők voltak. Figyelmesen hallgatták egymás előadását, amit tapssal jutalmaztak.

Míg a következő 6 csoportból a gyermekek személyesen vehették át az ajándékokat – Kágya, Tarcsa, Kereki, Csokaly, Köbölkút, Hegyközszentmiklós településekről –, addig Érkeserű és Érkörtvélyes településeket a pedagógusok képviselték az ünnepségen, és ők viszik majd el az ajándékcsomagokat a helyi gyermekeknek.

Az ajándékosztás után közös csoportképek készültek a téren álló gyönyörű fenyő előtt és minden gyerek örömmel és izgalommal tele tért haza, hogy majd otthon kibonthassák az ajándékdobozokat.