A Boskoop város régiójában működő kötő-klub tagjai örömüket lelik abban, hogy a saját két kezükkel készítenek apró kötött pulcsikat, sálakat, sapkákat, poncsókat és takarókat – majd karácsony előtt, a SOEB alapítvány segítségével összegyűjtik és bedobozolják az egész év folyamán elkészült darabokat, és elszállítják őket Romániába, ahol a Caritas Catolica hálózatán keresztül osztjuk ki a gyermekeknek az ünnepek alkalmával. A programban résztvevő holland nagymamák számára a kötögetés egyrészt egy kedvelt időtöltés, másrészt pedig sokuk számára ez az egyetlen mód, ami révén valami tartalmas és jó cselekedet tudnak tenni a világban. Ugyanis többen közülük az előrehaladott kor betegségei miatt nehezen, vagy egyáltalán nem tudják elhagyni lakásukayt. A kötés pedig egy remek módja annak, hogy szabad idejüket értékessé tegyék és két kezük munkájával örömöt okozzanak gyermekeknek anélkül, hogy ehhez el kellene hagyniuk az otthonuk kényelmét és biztonságát. Megköszönve fáradságos és évek óta kitartó munkájukat, szeretnénk áldott ünnepeket kívánni nekik az idei pulcsi-osztás fényképeivel. Jóvoltukból idén mintegy 170 óvodás és 80 iskolás korú gyermek részesült kézzel kötött ajándékokban. Külön köszönetet szeretnénk mondani a SOEB alapítvány képviselőinek, akik évről-évre felvállalják a termékek begyűjtését, rendszerezését és szállítását, emellett részt vesznek velünk azok kiosztásában is. Az idei akció kedvezményezettjei többek közt 2 székelyhídi, egy nagyváradi és egy tasnádi óvoda gyermekei, valamint a Caritas Tasnádi afterschool programjában résztvevő elemi iskolások. Külön köszönetet szeretnénk mondani Püsök Julianna aligazgatónak, aki az osztás során elkalauzolt bennünket a székelhídi Petőfi Sándor Elméleti Líceum struktúrájába tartozó tanintézményekbe.